Knihovna Jana Palacha

Knihovna Jana Palacha je víceúčelová knihovna, která vznikla v roce 2010 a slouží jako centrální knihovna základní studijní literatury pro studenty bakalářského studia FF UK a zároveň jako oborová knihovna vybraných ústavů a kateder. Tomu odpovídají i knihovní fondy: základní studijní literatura oborů zastoupených na FF UK, jazykové učebnice, obecná lingvistika, teoretická a komputační lingvistika, studia neslyšících, slovanské filologie, baltistika, kavkazologie, albanistika, skandinavistika, nederlandistika, finština, afrikanistika, filmová a divadelní věda. Součástí knihovního fondu je také veškerá knižní a časopisecká produkce Vydavatelství FF UK.

Knihovna Jana Palacha je největší fakultní knihovnou, nabízí přibližně 200 studijních míst, venkovní posezení ve dvoře a jednu týmovou studovnu. Uživatelům jsou k dispozici také počítače, scannery, kopírovací zařízení či samoobslužné kiosky na půjčování knih.

Knihovna půjčuje tablety a čtečky elektronických knih a je v ní umístěn automat na půjčování notebooků (služba pouze pro studenty FF UK). Zájemcům poskytuje knihovna komentované exkurze. K dispozici jsou rovněž šatní skříňky a pro doktorandy také skříňky k dlouhodobému zapůjčení.

Najdete nás v suterénu hlavní budovy, vchod je pod schody nalevo od fakultního bistra (máme také bezbariérový přístup).

Aktuality z Knihovny Jana Palacha můžete sledovat také na našem Facebooku a Instagramu!

Provoz knihovny se řídí Knihovním a výpůjčním řádem Univerzity Karlovy a Provozním řádem Knihovny Filozofické fakulty UK.

Užitečné informace
Adresanám. J. Palacha 2, 116 38 Praha 1, (suterén hl. budovy)
Otevírací dobastandardní otevírací doba: po – čt 8–20, pá 8–18
pro výjimky viz stránku Otevírací doba knihoven
Platba zpozdnéhoANO (hotově/platební kartou)
Telefon221 619 338 (výpůjční pult)
E-mailkjp@ff.cuni.cz