Knihovna etnologie

O knihovně

Knihovna etnologie v současnosti funguje jako jedna z knihovních sbírek, které obsluhuje Knihovna Celetná. Přístup ke knihám je zajištěn prostřednictvím online požadavků z centrálního vyhledávače UKAŽ, knihy samotné jsou vydávány v Knihovně Celetná.

Fond Knihovny etnologie zahrnuje literaturu k oborům evropské i světové etnografie, etnologie, kulturní i sociální antropologie s přesahem k příbuzným disciplínám jako např. sociologie, areálová studia, mediální studia či religionistika.

Literatura pokrývá široký výčet témat od prvních národopisných výzkumů přes studium vzdálených společností a kultur, etnických menšin, migrace, duchovní i materiální kultury, umění, hudby, folkloru a zvykosloví po výzvy v podobě pokračující globalizace a transformace kultur a společností.

Specifickými celky jsou pozůstalost Otakara Pertolda spolu s částí fondu Pražské německé univerzity.

Užitečné informace
AdresaCeletná 20, 116 36 Praha 1 (přízemí, č. dv. 032)
Otevírací dobaViz stránku Otevírací doba knihoven
Telefon221 619 672
E-maillibceletna@ff.cuni.cz
KnihovníkMgr. Petr Schink
Bc. Jan Brebera
Odborný konzultantPhDr. Petr Janeček, PhD.