Knihovna Ústavu řeckých a latinských studií

O knihovně

Knihovna Ústavu řeckých a latinských studií patří k jedněm z nejstarších na Filozofické fakultě. V jejím rozsáhlém inventáři tak nacházíme vedle nejnovějších publikací i knihy a časopisy, které pamatují ještě německou univerzitu.

Nyní je knihovna rozdělena do tří částí. V oddělení klasické filologie čtenáři naleznou primární texty v latině a řečtině, jejich překlady do různých jazyků a další odborné knihy zabývající se literaturou, jazykem či literární teorií.

Oddělení dějin starověku obsahuje literaturu zabývající se nejen holou historií antiky, ale i jejími přesahy do dějin moderních, archeologií či reáliemi.

V oddělení novořečtiny mohou čtenáři najít literaturu v moderní řečtině, české překlady řeckých autorů a další odbornou literaturu o dějinách a literatuře Řecka a Byzance. Vedle knih jsou v knihovně k vidění i obrazy, mapy a některé originály antických nápisů a mincí.

V knihovně je pro čtenáře k dispozici malá studovna, která slouží i jako místo setkávání pro studenty ústavu. Postupně pracujeme na tom, abychom pro čtenáře vytvořili tematický volný výběr, protože zatím mohou do samotných útrob knihovny jen zaměstnanci a knihy jsou k dispozici jen přes objednávku. Kromě knihovníka v knihovně pracují studenti z oboru, kteří čtenářům rádi poradí a pomohou.

Užitečné informace
AdresaCeletná 20, 116 36 Praha 1, 1. patro, č. dv. 139
Otevírací dobaViz stránku Otevírací doba knihoven
Platba zpozdného v hotovostiNE
Kontakty
Telefon221 619 738
E-maillibkfil@ff.cuni.cz
KnihovníkMgr. Jana Kodetová
Odborný konzultantMgr. Michal Ctibor, Ph.D. (klasická filologie)
doc. Mgr. et Mgr. Iva Adámková, Ph.D. (latinská medievistika)
PhDr. Jan Souček, CSc. (starověké dějiny)
Mgr. Ivan Prchlík, Ph.D. (starověké dějiny)
Mgr. Pavlína Šípová, Ph.D. (novořecká filologie)