Knihovna Dálného východu

O knihovně

Evidence knihovního fondu začala v roce 1947. V současnosti knihovna vlastní více než 30 000 publikací zaměřených zejména na obory Katedry sinologie a Ústavu asijských studií mezi něž patří sinologie, japanologie, koreanistika a vietnamistika. Publikace zahrnují studie věnované převážně jazyku, literatuře, dějinám, filozofii a výtvarnému umění, také jazykové učebnice a beletrii – vše se týká především příslušných zemí, jež jsou předmětem studia uvedených oborů.

Nejvýrazněji jsou zastoupené publikace v čínštině, které tvoří přibližně 1/3 fondu knihovny. Z druhů dokumentů se v knihovně nachází knihy, časopisy či audiovizuální dokumenty, a to ve formě tištěné anebo elektronické. Mnohé z publikací, především ty v čínštině, japonštině, korejštině a vietnamštině, nejsou dostupné v jiných knihovnách v České republice. Za zmínku stojí knihy v knižní vazbě s šitým hřbetem, běžně používané ve východní Asii do počátku 20. století a knihy vydané v Severní Koreji, o něž se zajímají i koreanisté z Korejské republiky.

Knihovna rovněž disponuje studovnou v níž je k dispozici šest stolních počítačů s DVD mechanikou.

Více informací o knihovně a jejím fondu naleznete na webu Katedry sinologie.

Užitečné informace
AdresaCeletná 20, 116 36 Praha 1, 2. patro, č. dv. 239D
Otevírací dobaViz stránku Otevírací doba knihoven
Platba zpozdného v hotovostiNE
Telefon221 619 708
E-maillibudlv@ff.cuni.cz
KnihovníkMgr. Katarína Feriančíková
Odborný garantdoc. Mgr. Lukáš Zádrapa, Ph.D.
prof. PhDr. Olga Lomová, CSc.
doc. Ing. Jan Sýkora, M.A., Ph.D.
doc. PhDr. Miriam Löwensteinová, Ph.D.
Ing. Binh Slavická, Ph.D.
WebKnihovna Dálného východu