Knihovna anglistiky a romanistiky

O knihovně

Knihovna anglistiky a romanistiky je tvořena dvěma fondy, které lze uhádnout již z názvu knihovny. Slouží jako hlavní knihovna pro románská studia a obory, věnující se anglofonním zemím a jejich literatuře a jazyku, ve všech stupních studia.

V romanistické části naleznete kromě jazykovědy, slovníků, literární vědy a jiné potřebné literatury i beletrii, a to jak v originále, tak v českém či slovenském překladu. Knihovna má ve svém fondu obsáhlé sbírky ve francouzštině, španělštině, portugalštině a italštině, a také menší fondy katalánské, galicijské a okcitánské beletrie. Ve fondu se nachází spousta knih, které v jiné knihovně v ČR nenajdete, včetně starých tisků.

Anglistická část fondu obsahuje jak jazykovědy, literární vědy, tak i beletrii z mnoha anglofonních zemí včetně samostatných fondů zaměřujících se na Skotsko, Irsko, Austrálii a Nový Zéland i Kanadu. Obzvláště irský fond knihovny je jedinečný neboť obsahuje i neprodejné unikáty dovezené přímo z Irska a sbírka se neustále rozrůstá.

Studovna nabízí až 11 míst ke studiu a 4 stolní počítače pro studentské použití. Na jednom z nich je též dostupná databáze Frantext.

Užitečné informace
Adresanám. J. Palacha 2, 116 38 Praha 1, (1. patro, č. dv. 107)
Otevírací dobaViz stránku Otevírací doba knihoven
Platba zpozdného v hotovostiANO
Kontakty
Telefon221 619 343; 221 619 372
E-maillibar@ff.cuni.cz
Vedoucí knihovnyBc. Aleksi Mikkonen
KnihovniceBc. Marta Němcová
Odborný konzultantanglistika: prof. PhDr. Martin Procházka, CSc., prof. PhDr. Jan Čermák, CSc.
romanistika: prof. PhDr. Petr Čermák, Ph.D.
Další informaceKnihovna vydává dokumenty na základě on-line rezervace přes centrální vyhledávač UKAŽ.