Knihovna FF UK připomíná čtenářům: Potvrďte si elektronickou přihlášku do knihoven UK

Knihovna FF UK prosí v souvislosti s chystaným přechodem na nový knihovní systém Univerzity Karlovy čtenáře, aby si co nejdříve potvrdili tzv. elektronickou přihlášku k využívání služeb knihoven UK. Potvrzení elektronické přihlášky je jednoduché a nezabere více než 3 minuty vašeho času, viz postup níže.

Čtenářská konta, u kterých nebude elektronický souhlas odeslán před přechodem na nový systém v srpnu 2021, nebudou do nového systému automaticky přenesena. V případě, že máte zájem nadále využívat služby knihoven UK tak učiňte co nejdříve. Včasným potvrzením elektronické přihlášky celý proces významně zjednodušíte a pomůžete plynulosti přechodu na nový systém.

Jak odeslat elektronickou přihlášku?

Na stránkách Ústřední knihovny Univerzity Karlovy najdete červené tlačítko „Elektronická přihláška“. Po stisknutí tlačítka vás prohlížeč vyzve k přihlášení pomocí vašich údajů do CAS (Centrální autentizační služba UK). Zde se přihlaste zadáním přihlašovacích údajů, které jsou shodné se všemi univerzitními službami (například do SIS). Po úspěšném přihlášení se zobrazí souhrn vašich osobních údajů společně s tlačítkem „Udělit souhlas“. Klepnutím na tlačítko dojde k potvrzení elektronické přihlášky.

Co když se nezobrazuje tlačítko Udělit souhlas?

Pokud jste úspěšně přihlásili a zobrazuje se vám pouze souhrn osobních údajů bez tlačítka Udělit souhlas, znamená to, že jste pravděpodobně elektronickou přihlášku již v minulosti odeslali a není potřeba nic dalšího dělat. Pokud v systému chybí některý z nezbytných údajů, stránka přihlášky vás na to viditelně upozorní a na přiložených odkazech najdete nápovědu, jak konkrétní problém vyřešit.

Máte jiné problémy s odesláním elektronické přihlášky? Nemůžete se přihlásit?

Projděte si informační stránku Ústřední knihovny UK, kde najdete řešení nejčastějších potíží a kontakt pro řešení potíží s odesláním přihlášky.