Konec sbírky Pomáhejte s Knihovnou

Knihovna Filozofické fakulty UK ve spolupráci s neziskovou organizací ADRA vyhlásila v termínu od 19. dubna 2022 do 30. listopadu 2022 veřejnou peněžní sbírku na pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem, který letos v březnu rozpoutalo Rusko napadením sousední Ukrajiny.

Sbírkové kasičky se nacházely v Knihovně Jana Palacha, Historickém kabinetu, Knihovně Ústavu filosofie a religionistiky, Knihovně Celetná, Knihovně Šporkova paláce a dokonce i v bistru Mezi řádky na hlavní budově FF. V rámci této sbírky, se nám podařilo s pomocí vás všech vybrat nejen krásných 9744 Kč, ale příspěvky čítaly i cizí měny – konkrétně 4 eura a 5 srbských dinárů! Všem, kteří přispěli, moc děkujeme a doufáme, že budete nadále pomáhat i jinde než s Knihovnou. Peníze, které se v rámci sbírky vybraly půjdou na pomoc s evakuací osob a se zásobováním tzv. „kolektivních center“, kam směřují vnitřně vysídlené osoby – tedy lidé, kteří odešli ze svých domovů do bezpečnějších částí Ukrajiny. Vybrané peníze pomohou nejen s nákupem trvanlivých potravin, ale i nepotravinového zboží, tzv. „non-food items“- například spacáků, ložního prádla, hygienických potřeb aj. Prostředky ze sbírky jsou využívány i na pomoc uprchlíkům, kteří přišli hledat bezpečí do České republiky.